Copyright 2020 - Custom text here

Trzydniowe święto sportu w Glinczu

W małym Glinczu, gmina Żukowo dniach 26-28.04.2013r. z okazji I urodzin Koła Sportowego Radunia Glincz odbył się I Turniej w ramach Regionalnej Ligi Piłki Nożnej „6”.
Inauguracja RegioLigi nastąpiła w piątek z udziałem bardzo licznej reprezentacji radnych Powiatu Kartuskiego na czele z wiceprzewodniczącym Eugeniuszem Pryczkowskim oraz radnych Rady Miejskiej w Żukowie reprezentowanej m.in. przez Ryszarda Ustowskiego wiceprzewodniczącego RM, Wojciecha Kankowskiego, Jacka Miąskowskiego oraz Stefana Sikorę.

Na wstępie organizatorzy Hanna Ratowt prezes Koła Sportowego Radunia Glincz, Henryk Miotk radny Powiatu Kartuskiego oraz Jan Górski wiceprezes Kaszubskiego Stowarzyszenia Kultury Fizycznej powitali wszystkich przybyłych przyjaciół sportu. Spotkanie było okazją do licznych podziękowań m.in.: dla bardzo zasłużonego trenera piłki nożnej Jana Górskiego z okazji jego jubileuszu 35 – lecia pracy trenerskiej.

Pan Jan był bardzo wzruszony odbierając wiele gratulacji i upominków. Następnym miłym akcentem był urodzinowy tort dla członków koła sportowego Radunia Glincz. Po oficjalnej części jak przystało na prawdziwych sportowców wszyscy ruszyli na boisko. W turnieju, który sędziował Jan Mański zwyciężyli Przyjaciele RegioLigi, drugie miejsce zajęli Radni Rady Powiatu Kartuskiego, a trzecie Radni Rady Miejskiej w Żukowie.

Po turnieju każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Przybyli nie kryli radości z możliwości wspólnej zabawy oraz spędzonego razem czasu.

Drugiego dnia do Glincza zawitali najsilniejsi ludzie Pomorza, którzy rywalizowali w IRON DEADLIFT TOUR tzw. żelaznym ciągu. Najlepszym tego dnia okazał się Marcin „Vulcan” Kacnerski, który wyrwał ciężar o wadze 380 kg !!!. Sędzią głównym był Jan Łuka wielokrotny mistrz świata w wyciskaniu sztangi leżąc.

W zmaganiach piłkarskich rywalizowało w sumie 20 zespołów. Drużyny otrzymywały puchary, medale, dyplomy, napoje oraz poczęstunek. Wyróżniający się zawodnicy z poszczególnych zespołów otrzymali upominki.

Organizatorom, zawodnikom oraz wszystkim zaangażowanym w szczególności członkom KS Radunia Glincz należą się wielkie słowa podziękowania trud włożony w trzydniową imprezę.

Następny Turniej w ramach RegioLigi odbędzie się 11 maja br. w Somoninie – zapraszamy. Więcej na www.pomorskisport.eu.

Regionalna Liga Piłki Nożnej „6” I Turniej

Glincz 26-28.04.2013r. z okazji I urodzin Koła Sportowego Radunia Glincz

Klasyfikacja końcowa

Kat. 2004 i mł.
1. KS Radunia I Glincz
2. KS Radunia II Glincz

Kat. 2002 mł.
1. KS Radunia II Glincz
2. UKS Skrzeszewo
3. KS Radunia I Glincz

Kat. 2000 i mł.
1. Vigo Tuchom
2. UKS Skrzeszewo
3. UKS Przyjaźń
4. KS Radunia Glincz

Kat. 1998 i mł.
1. UKS Skrzeszewo
2. UKS Przyjaźń

Kat. 1996 i mł.
1. Radunia II Glincz
2. Radunia I Glincz
3. GOKA Skrzeszewo

Seniorzy
1. Radunia I Glincz
2. KS Ochota Miechucino
3. Radunia II Glincz

f t g m